fot. flickr.com

PiS zapowiada zmiany ws. immunitetu

Prawo i Sprawiedliwość chce zmiany konstytucji w sprawie zapisów o immunitecie parlamentarzystów. Takie propozycje znalazły się w nowym programie partii.

PiS chce, aby decyzje ws. pozbawienia immunitetu parlamentarzysty podejmował Sąd Najwyższy. Wniosek w tej sprawie do sądu będzie składał Prokurator Generalny.

– To nie jest jednoosobowa decyzja – tylko to będzie decyzja podejmowana przez Sąd Najwyższy – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Prokurator Generalny przed podjęciem decyzji będzie miał obowiązek przedstawienia sprawy Prezydium Sejmu i Komisji Regulaminowej Sejmu.

– Nie widzimy żadnych przesłanek, aby parlamentarzysta, który kradnie w sklepie radio albo cokolwiek innego, miał być chroniony w jakiś szczególny sposób – zaznaczył szef KPRM.

Aby wprowadzić przepisy, potrzeba jednak zmiany konstytucji.

– To są propozycje, które wymagają zmian nie tylko ustawowych, ale również zmiany konstytucyjnej. Tu jest potrzeba znalezienia szerszego konsensusu – dodał Michał Dworczyk.

Politycy PiS podkreślają, że w propozycjach partii nie ma zapisu o chęci pozbawienia parlamentarzystów i sędziów immunitetu.

– Tam jest jedynie ograniczenie chowania się za immunitetem, parlamentarzysta pełniący swoją funkcję na mównicy sejmowej nadal będzie chroniony immunitetem – wskazał Radosław Fogiel, zastępca rzecznika partii rządzącej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl