J. Sasin: Projekt PiS ws. metropolii będzie procedowany po zakończeniu konsultacji

Możliwe są daleko idące zmiany w projekcie dotyczącym ustroju Warszawy, również jeśli chodzi o zakres terytorialny tworzonej metropolii – zadeklarował poseł PiS Jacek Sasin.

W pracach nad zmianami w projekcie mają uczestniczyć samorządowcy z zainteresowanych gmin.

Poseł Jacek Sasin wraz z wojewodą mazowieckim Zdzisławem Sipierą spotkali się dziś z samorządowcami m.in. gmin, które objął projekt PiS w sprawie metropolii warszawskiej.

Poseł Sasin wyraził chęć dojścia do wspólnego kompromisowego rozwiązania, które wychodziłoby od zaproponowanej koncepcji.

– Została wyrażona deklaracja przez obecnych samorządowców co do tego, że są zwolennikami przyjęcia ustawy metropolitalnej, chociaż nie w takim dosłownie kształcie, w jakim zostało to przez nas zaproponowane. Zostały wniesione bardzo liczne uwagi i zastrzeżenia. Umówiliśmy się, co do tego, że będziemy w dalszym ciągu pracować wspólnie, odbędziemy kolejne spotkanie. Wstępnie umówiliśmy się, że to spotkanie miałoby odbyć się za trzy tygodnie. Na nim będę mógł odpowiedzieć na pytania, które padły ze strony samorządowców, a na które odpowiedz jest poza moimi kompetencjami. Takim oczekiwaniom np. wyrażonym przez samorządowców było to, aby ten projekt został przejęty przez rząd i był procedowany, jako projekt rządowy w trybie konsultacji, ale to wymaga oczywiście decyzji rządu – mówił poseł Jacek Sasin.

Podczas następnego spotkania mogą powstać zespoły samorządowców, które zajmą się poszczególnymi zagadnieniami w projekcie ustawy – poinformował poseł Jacek Sasin.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl