Ulicami Szczecina i Warszawy przeszły marsze za życiem

Polacy solidarnie stają w obronie ludzkiego życia. Wczoraj tysiące osób – całe rodziny – przeszły ulicami Szczecina i Warszawy podkreślając wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

XI warszawski Marsz Świętości Życia odbył się pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”.

Każdy taki marsz jest aktem solidarności, wyrazem tego, że czekam na pełną ochronę życia ludzkiego – mówił obecny na marszu europoseł Marek Jurek, prezes Prawicy RP.

– To jest najbardziej widomy znak, że nie tylko dzieci mają prawo do urodzenia, ale też że dziesiątkom ludzi mającym zmysł moralny na tym bardzo zależy. W tej chwili widzimy bardzo złą tendencję dehumanizacji dziecka poczętego. Mówi się o nich, jakby były jakimś „problemem”,  „chorobą”, „wrzodem”, który można usunąć, a nie człowiekiem, który ma prawo do solidarności, do urodzenia. I każdy taki marsz to jest drążenie świadomości społecznej i wyraz niezgody wobec tej mentalności aborcyjnej, tej dehumanizacji dziecka poczętego. Tę odpowiedź musimy dawać za każdym razem. Są rzeczy, które w życiu trzeba robić stale. Stale trzeba jeść, dbać o higienę umysłową i moralną, stale trzeba myśleć i stale trzeba bronić sprawiedliwości – zwrócił uwagę Marek Jurek.

Wychodzimy na ulice z różnych ważnych powodów, manifestując wartości, które są dla nas ważne, a życie jest wartością podstawową, najważniejszą – mówiła Beata Chojnacka z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

– Chcemy zwrócić uwagę, że życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest wartością dla której warto wyjść na ulice i to pokazać. Przychodzimy razem z dziećmi, całymi rodzinami. Wszyscy ci, którzy chcą powiedzieć to wielkie „tak” dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, bez względu na to, jaka jest kondycja tego życia – czy to młody, stary, wykształcony czy prosty człowiek, a może właśnie ten najmniejszy – pod sercem matki, który może już właśnie z tą mamą idzie. To właśnie uczestnicy marszu i do takich marszy zapraszamy – powiedziała Beata Chojnacka.

Każdemu takiemu wydarzeniu towarzyszą happeningi pro-life, koncerty i pokazy. Uczestnicy marszu w Warszawie mieli ze sobą transparenty z napisami: „Życie jest święte”, „Od początku człowiek”, „Każdy z nas był zarodkiem” czy „Brońmy nienarodzonych przed aborcją”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl