fot. PAP/Mateusz Marek

Modlitwa za Ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza

Za naszą Ojczyznę modlono się dziś w wielu miejscach w Polsce. Uroczystej Eucharystii, z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

O niepodległość trzeba się troszczyć – podkreślał w czasie homilii ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

– Niepodległość jest darem i zadaniem, tak jak wolność, której się nie otrzymuje raz na zawsze, stąd nasze dziękczynienie Bogu, tu w tej świątyni i zawierzenie przyszłości naszej Ojczyzny Bożej Opatrzności.  Chcemy tu, w tym kościele, wspólnie wyznać, że będziemy na co dzień starali się żyć dla nieodległości Polski, łącząc modlitwę z życiem codziennym, by nam nie wymawiano, że jesteśmy tylko kultowymi katolikami – mówił ks. kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski odniósł się także do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

– Zróbmy wszystko, żeby nie dochodziło do sprzeczności między obroną granic, której potrzeby nikt nie podważa, a pomocą ludzką, humanitarną i  chrześcijańską – podkreślił ks. kard. Kazimierz Nycz.

W czasie uroczystości odmówiono Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej. Zapłonęła także symboliczna Świeca Niepodległości ofiarowana przez papieża Piusa IX w 1867 r. z życzeniem, aby zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie wolna. Świecę zapalił prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj