J. Kaczyński spotka się dziś z R. Tillersonem

W sobotę po godz. 12 zaplanowano spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z szefem amerykańskiej dyplomacji Rexem Tillersonem – podał Departament Stanu USA. Według informacji PAP, do rozmowy ma dojść w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Jak wynika z planu wizyty zamieszczonego na stronie Departamentu Stanu USA, spotkanie z prezesem PiS, przewidziane na godz. 12.35, będzie ostatnim punktem wizyty szefa amerykańskiej dyplomacji w Warszawie.

Rex Tillerson przybył do Polski w piątek wieczorem. Tego dnia spotkał się w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. Po rozmowie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydent Duda i sekretarz stanu USA uzgodnili polsko-amerykańską mapę działań w najbliższym czasie dotyczącą wspólnych stosunków gospodarczych i politycznych, w tym w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego. [czytaj więcej]

W sobotę, w drugim dniu wizyty w Warszawie, Rex Tillerson spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. Po rozmowach planowana jest wspólna konferencja prasowa szefów dyplomacji.

„Wizyta sekretarza Tillersona na pewno będzie wiązała się z tematami bezpieczeństwa, obecnością wojsk amerykańskich, wojsk NATO na wschodniej flance NATO, czyli w Polsce. Chcemy zabiegać o wzmocnienie tej obecności, ponieważ uważamy, że agresywna polityka Rosji temu bezpieczeństwu zagraża i Stany Zjednoczone, jako nasz główny sojusznik, rozumieją coraz lepiej zagrożenia płynące ze Wschodu” – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Amerykański sekretarz stanu weźmie też dziś udział w uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie, gdzie złoży wieniec; planowane jest też jego krótkie wystąpienie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl