G. Schetyna: PO zawiesza protest w Sejmie; składamy wniosek o odwołanie Kuchcińskiego

PO zawiesza protest w Sejmie; składamy też wniosek odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego – poinformował szef PO Grzegorz Schetyna.

„W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest” – powiedział w czwartek Schetyna.

Jak dodał, PO „składa też wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego”.

„Zła aktywność (Kuchcińskiego), popełniane błędy, zła organizacja pracy Sejmu, zawieszenie Michała Szczerby, doprowadziła do konfliktu i blisko trzydziestu dni konfliktu parlamentarnego i państwowego” – wyjaśnił lider PO.

Grzegorz Schetyna zaapelował również do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby nie podpisywał ustawy budżetowej na 2017 r. Jak dodał, PO nadal uważa, że budżet „jest nielegalny”.

„Uważamy dalej i będziemy o tym mówić, że budżet jest przyjęty w sposób wadliwy, że tak naprawdę jest nielegalny” – powiedział Schetyna.

„Apelujemy do prezydenta Dudy, żeby go nie podpisywał, bo jeżeli będzie sankcjonował procedurę legislacyjną, która łamie prawo będzie także stawiał siebie w przyszłości w świetle odpowiedzialności za tę decyzję” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl