fot. wikipedia.org

Pikieta pracowników Poczty Polskiej

Przed Sejmem o godz. 17.00 rozpocznie się pikieta „Solidarności” Pracowników Poczty Polskiej. Manifestacja odbędzie się w czasie obrad sejmowej komisji infrastruktury,  poświęconych sytuacji Poczty Polskiej. Pocztowcy podnoszą, że rząd podejmuje decyzje sprzeczne zarówno z interesem narodowym, jak i dobrem przedsiębiorstwa.

Poczta Polska straciła ostatnio kontrakty na obsługę dużych podmiotów państwowych takich jak sądy, czy prokuratury, a teraz grozi jej utrata kontraktu na operatora wyznaczonego.

Bogusław Nowicki, przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, mówi, że przegrana oznaczałaby nie tylko wielotysięczne zwolnienia.

– Poczta Polska jest gigantycznym płatnikiem jeśli chodzi o daniny na rzecz budżetu, ZUS-u i inne świadczenia. To jest ponad 1 mld zł rocznie wypłacanych od lat. Do tego dochodzą daniny od pracowników, którzy są zatrudnieni na normalne umowy o pracę, mimo że są nisko płatni – powiedział Bogusław Nowicki.

Zniszczenie Poczty Polskiej będzie skutkowało ogromnymi stratami dla budżetu.

– W krótkim okresie, tylko w ciągu roku, można się spodziewać setek milionów strat dla budżetu naszego Państwa. W związku z tym uważamy, że to jest walka nie tylko o Pocztę Polską, ale w ogóle o rozsądne i sprawne funkcjonowanie państwa polskiego  – dodał Bogusław Nowicki.

Pocztowi związkowcy podnoszą też, że Poczta Polska miała najkrótszy okres bycia operatorem wyznaczonym przed otwarciem rynku. Na 15 kwietnia tego roku zapowiadany jest strajk pracowników poczty.


TV Trwam News/RIRM

drukuj