fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Sen. Maciej Grubski zrezygnował z członkostwa w PO

Złożyłem rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, a tym samym również w klubie senatorskim tej partii – poinformował w poniedziałek senator Maciej Grubski. Wcześniej – w związku z wywiadem udzielonym portalowi Sputnik – Grubski został zawieszony w prawach członka PO.

W środę sen. Grubski udzielił wywiadu portalowi Sputnik. Mówił w nim m.in., że jest „pod ogromnym wrażeniem” Władimira Putina i „ma do niego pełen szacunek”. W piątek – w związku z tym wywiadem – Grubski został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

W poniedziałek senator poinformował na Facebooku, że złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, a tym samym również w klubie senatorskim tej partii.

„W czasie tych 18 lat poznałem w Platformie wielu ciekawych ludzi, podejmowaliśmy liczne inicjatywy, wymienialiśmy poglądy. To był dobry czas. Serdecznie za niego dziękuję” – oświadczył.

Maciej Grubski w środowym wywiadzie dla Sputnika powiedział także, że jest przeciwnikiem wspierania Ukrainy w sporze z Rosją.

„Wymyśliliśmy sobie wtedy, że wspierając Ukrainę będziemy mieli bufor bezpieczeństwa w stosunku do Rosji. Moim zdaniem tak nie jest, dlatego że Ukraina jest teraz rozchwianym państwem z ogromem problemów, z których prędko nie wyjdzie” – ocenił.

Senator w wywiadzie odniósł się także do sojuszu z USA.

„Wytwarzając atmosferę wrogości w stosunku do Rosji niczego nie zyskujemy, a jedynie na tym tracimy, głównie gospodarczo. Za wszelką cenę chcemy zachować sojusz z Ameryką (…) Jeżeli mamy kupować dzisiaj ropę czy gaz od Saudów czy Amerykanów, które są droższe niż ropa i gaz rosyjski, to trzeba się poważnie zastanowić jaki jest w tym interes Polaka. Wychodzi na to, że żaden, bo każdy Polak dokłada do droższego paliwa. A więc każdy Polak dopłaca swoje pieniądze za wrogą postawę wobec Rosji” – przekonywał polityk.

Rzecznik ds. dyscypliny partii Łukasz Abgarowicz powiedział w piątek PAP, że w związku z wywiadem udzielonym Sputnikowi, sen. Grubski został zawieszony w prawach członka partii. Podkreślił, że słowa senatora nie są stanowiskiem Platformy.

PAP/RIRM

drukuj