Gdańsk: radni PO chcą przegłosować uchwałę o stosowaniu się do orzeczeń TK

Platforma Obywatelska chce, aby radni Gdańska i sejmiku pomorskiego stosowali się do wszystkich orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Specjalne rezolucje w tej sprawie przygotowali pomorscy samorządowcy z Platformy Obywatelskiej. Dziś zostaną one poddane pod głosowanie.

O 11.00 rozpocznie się Sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego, a w samo południe sesja Rady Miasta Gdańska..

Anna Kołakowska, radna miasta Gdańsk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zwraca  uwagę, że uchwała inicjowana przez PO dąży do tego, by wypowiedzieć posłuszeństwo rządowi.

– Platforma Obywatelska – która dziś jest już partią niszową, ale jeszcze w niektórych strukturach samorządowych posiada przewagę – próbuje dzisiaj wystąpić przeciwko społeczeństwu polskiemu i przeciwko państwu polskiemu. Oni po prostu nie potrafią pogodzić się z przegraną. Bardzo proszę mieszkańców Gdańska o obecność na tej sesji Rady Miasta, bo to naród, to Polacy muszą im wykrzyczeć, że niszczą państwo polskie (…). Oni występują przeciwko Polakom, bo Polacy wybrali ten rząd, tego prezydenta, ta większość ma dzisiaj prawo żyć w takim kraju, o którym marzyliśmy. Tylko PO nie chce tego zaakceptować – komentuje Anna Kołakowska.

Wcześniej dokument  ws. stosowania się do orzeczeń TK – także gdy nie zostaną one opublikowane – podjęły głosami głównie PO rady miasta: Gorzowa Wlkp., Łodzi i Warszawy.

9 marca TK uznał, że grudniowa nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS – wprowadzająca m.in. nowe zasady orzekania w pełnym składzie – narusza Konstytucję.

Według rządu nie był to wyrok i dlatego nie będzie publikowany. Mimo to TK wydaje kolejne wyroki, choć przedstawiciele władz mówią, że TK powinien orzekać zgodnie z grudniową nowelą.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl