fot. PAP/Marek Zakrzewski

 „Zysk dla Poznania”

„Zysk dla Poznania” – to hasło wyborcze kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Wielkopolski Tadeusza Zyska. Wczoraj w Poznaniu odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

W swoim przemówieniu prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że Poznań może być dumny ze swoich patriotycznych tradycji. Poznaniacy budowali państwo polskie, a w czasie kryzysów je odbudowywali.

 – Warto zadać pewne ważne pytanie. Ważne pytanie. Kto tę tradycję po 1989 roku kontynuuje. Kto jest patriotyczny, kto dobrze rządzi, kiedy rządzi, kto porządkuje państwo i porządkuje finanse publiczne. Sądzę, że mam prawo powiedzieć, że PiS jest formacją, która zdecydowanie najwięcej z tej tradycji zaczerpnęła i ją realizuje – powiedział Jarosław Kaczyński.

 Prezes PiS podkreślił, że dzięki rządom jego partii w wszystkich dziadzinach życia następują zmiany.

 – Mamy w końcu czynną politykę gospodarczą. To coś, co jest tak bardzo związane z tą wielkopolską tradycją – wskazał.

Lider partii rządzącej wskazał, że misją samorządu jest organizacja życia lokalnego, poprawa bytu obywateli oraz rozwój gospodarczy, a nie krucjata ideologiczna, którą prowadzi obecnie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

 – Żyjemy w wolnym kraju. Jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną, to niech się organizuje, niech zbiera środki, ale dlaczego z środków publicznych, w publicznych instytucjach? Naprawdę, to jest niedopuszczalne i to szkodzi Poznaniowi – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Kandydat PiS na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk przekonywał, że nie interesują go spory polityczne czy ideologiczne. Zadeklarował, że zależy mu dobru Poznaniaków, którzy są różni.

 – Jedni z lewicy, inni z prawicy, ale łączy ich jedno: miasto, gdzie mieszkają, miasto, które chcą, by się rozwijało. Miasto, które powinno być przyjazne, gospodarne, czyste i miasto, które jest wzorem, bo Polska potrzebuje dobrego Poznania – powiedział Tadeusz Zysk.

Tadeusz Zysk zapowiedział duże inwestycje infrastrukturalne i drogowe. Chce też budować tanie mieszkania dla poznaniaków oraz wspierać seniorów.

 – Poznań potrzebuje dobrego gospodarza i zawsze miał to szczęście, że w sytuacjach krytycznych się znajdował. Gospodarza, który dba o rzeczy małe, codzienne, ale i o rzeczy wielkie, potrafi organizować lepsze, zdrowe życie w czystym środowisku. Ma też odwagę żeby wytaczać pewne wizje. Mówić dokąd miasto prowadzi – mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania.

W Poznaniu ma powstać również park technologiczny, który będzie wspierał lokalny biznes i zatrzymywał absolwentów poznańskich uczelni w mieście. Tadeusz Zysk zadeklarował też, że wybuduje nową halę widowiskowo – sportową oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

 – My to zbudujemy, zrobimy, bo jesteśmy to winni sobie, ale i przodkom – wskazał.

Tadeusz Zysk otrzymał pełne poparcie premiera Mateusza Morawieckiego.

 – Taki przedsiębiorca z pasją, z pewną, z pewną misją. Człowiek sukcesu, który pokazał, że ciężką zdyscyplinowaną pracą, z wielkim szacunkiem dla pracowników można utworzyć wspaniałe przedsiębiorstwo on zrobi z Poznania perłę Europy – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dziś konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w Łodzi. Jutro politycy partii spotkają się z wyborcami w Bydgoszczy i Toruniu.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj