By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419

Decyzje w sprawie składu rządu prawdopodobnie już dzisiaj

Zbierze się dzisiaj Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z tematów spotkania będzie najprawdopodobniej obsada stanowisk w nowym rządzie Zjednoczonej Prawicy.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy, w której skład poza Prawem i Sprawiedliwością wchodzą Solidarna Polska i Porozumienie. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel informował wówczas, że podczas spotkania ustalono strukturę przyszłego rządu, a także potwierdzono rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera.

Jak mówił jeden z polityków biorących udział w tym spotkaniu, struktura nowego rządu ma się zmienić. „Kompetencje niektórych resortów zostaną podzielone. W innych przypadkach nastąpi połączenie”.

Jedną ze zmian ma być powołanie ministerstwa nadzorującego spółki Skarbu Państwa, o czym kilka dni temu mówił między innymi wicepremier Jacek Sasin.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślał z kolei, że struktura rządu zostanie nieznacznie zmieniona i usprawniona. Jakie decyzje zostaną podjęte, dowiemy się dzisiaj – po spotkaniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj