Rosjanie naruszyli Prawo lotnicze Polski

Rosjanin, który używał drona w okolicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów usłyszał zarzut i został zwolniony. Jak poinformowała warszawska prokuratura, dotyczy on używania drona w tzw. strefie kontrolowanej w rejonie al. Ujazdowskich i ul. Bagateli bez zgody Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej i Biura Ochrony Rządu.

Rosjaninowi Iwanowi K. postawiono zarzut na podstawie ustawy Prawa lotniczego

Wypowiedź Michała Dziekańskiego, rzecznika stołecznej prokuratury okręgowej.


Pobierz

Pobierz

Prawo lotnicze przewiduje do 5 lat więzienia za złamanie zakazu posługiwania się dronami w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu.

W poniedziałek drona, który latał w okolicach kancelarii premiera, zauważył funkcjonariusz BOR-u na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl