Putin: Rosja nie dopuści do przewagi militarnej nad sobą

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oznajmił w czwartek, że Rosja nie dopuści do tego, by ktokolwiek zdobył nad nią przewagę militarną. „Nikt nie powinien mieć złudzeń co do możliwości osiągnięcia przewagi militarnej nad Rosją.

Nigdy do tego nie dopuścimy. Rosja odpowie na wszelkie wyzwania – tak polityczne, jak i technologiczne” – podkreślił Putin na Kremlu w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji: wyższej – Rady Federacji i niższej – Dumy Państwowej. Prezydent wymienił w tym kontekście system obrony przeciwrakietowej.

Zauważył, że system taki tylko z nazwy ma charakter obronny, a w rzeczywistości jest częścią strategicznego, ofensywnego potencjału. Putin oświadczył, że Rosja będzie liderem, jednak nie zamierza uczyć innych państw, jak mają żyć. „Nie pretendujemy do tytułu supermocarstwa, rozumianego jako roszczenie do roli hegemona światowego lub regionalnego” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl