USA: Senat przyjął ustawę zakazującą importu rosyjskiej ropy

Senat USA przyjął ustawę zakazującą importu rosyjskiej ropy. Przegłosował też odebranie Rosji i Białorusi klauzuli największego uprzywilejowania oraz odebrał Rosji status kraju, który łączą z USA tzw. Stałe Normalne Stosunki Handlowe (PNTR).

Reuters podał informację o zakazie importu rosyjskiej ropy, gdy trwało jeszcze głosowanie. W liczącej 100 miejsc wyższej izbie amerykańskiego parlamentu projekt poparło wtedy 59 senatorów, nikt nie głosował przeciw. Po zakończeniu głosowania okazało się, że zarówno embargo na ropę, jak i odebranie Rosji i Białorusi klauzuli największego uprzywilejowania w wymianie handlowej poparli wszyscy senatorowie.

Zniesienie klauzuli największego uprzywilejowania w wymianie handlowej umożliwi nałożenie na towary importowane z Rosji i Białorusi wyższych ceł, przede wszystkim na stal i aluminium, co dodatkowo osłabi rosyjską gospodarkę – wyjaśnia Associated Press.

Oczekuje się, że ustawy przyjęte przez Senat jeszcze dziś trafią do Izby Reprezentantów, a po uchwaleniu podpisze je Joe Biden, prezydent USA.

Prezydent wydał już rozporządzenie w sprawie zakazu importu z Rosji ropy, gazu i węgla, ale uchwalane w czwartek ustawy stworzą nowe prawo – podaje agencja AP.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl