Francja chce rezolucji RB ONZ ws. zawieszenia broni w Aleppo

Francja zabiega o rezolucję RB ONZ, która wymusiłaby zawieszenie broni w Aleppo – powiedział w środę francuski minister spraw zagranicznych Jean-Marc Ayrault, dodając, że każdy kraj blokujący tę decyzję powinien być uznany za współwinnego zbrodni wojennych.

Ayrault występując przed parlamentarzystami wyjaśnił, że francuska dyplomacja zabiega już o poddanie pod głosowanie takiego wniosku.

„Rezolucja ta sprawi, że każdy będzie musiał stawić czoło swej odpowiedzialności: ci, którzy nie zagłosują za nią, ponoszą ryzyko, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za współudział w zbrodniach wojennych” – dodał Jean-Marc Ayrault.

Ayrault podkreślił też, że „Francja nie może patrzeć bezczynnie”, jak syryjski reżim, wspierany przez Rosję i Iran, prowadzi ze swym narodem „wojnę totalną”.

W ubiegłym tygodniu przestało obowiązywać kilkudniowe zawieszenie broni w Syrii. Od czwartku armia syryjska, przy wsparciu finansowanych przez Iran szyickich bojówek i rosyjskiego lotnictwa, prowadzi wielką ofensywę w celu opanowania zbuntowanych dzielnic Aleppo. Według obrońców praw człowieka w nalotach na miasto prowadzonych przez syryjskie lotnictwo rządowe i samoloty rosyjskie zginęło ponad 200 cywilów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl