fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

MEN: pieniądze z „500 plus” przeznaczane m.in. na wyprawki szkolne

Pieniądze z rządowego programu „Rodzina 500 plus” są przeznaczane m.in. na wyprawki szkolne dla dzieci – mówi rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska. Do pierwszego dzwonka pozostały już niecałe dwa tygodnie. Dla rodziców koniec wakacji to czas związany z wydatkami na wyposażenie dziecka w artykuły niezbędne do szkoły.

Z danych wynika, że rodzice najczęściej przeznaczają na ten cel od 300 zł do nawet 500 zł. Najdroższy jest plecak i artykuły plastyczne. W cenę szkolnego zestawu nie wchodzą podręczniki, które w większości przypadków finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Rzecznik resortu Anna Ostrowska zwraca uwagę, że rodzice sfinansują w tym roku wyprawkę szkolną dla dziecka m.in. z rządowego programu „500 plus”.

– Cieszymy się bardzo, że pojawiają się sygnały od rodziców, którzy mówią, że finanse otrzymane z racji „Programu 500 plus”, są także wykorzystywane na przygotowanie się do 1 września, chociażby na przygotowywanie tej przysłowiowej wyprawki dla uczniów. Pieniądze będą przeznaczone na kursy językowe, o czym też mówią rodzice. Jest to w związku z tym bardzo dobry sygnał i wiemy też, że został bardzo dobrze odebrany społecznie – mówi Anna Ostrowska.

Rzecznik MEN-u zapowiedziała też, że resort przedstawi w niedługim czasie informację o programie stypendialnym przygotowanym dla dzieci z uboższych rodzin.

RIRM

drukuj