fot. www.gov.pl

„500 plus” tylko przez internet?

Od przyszłego roku to ZUS ma przyznawać świadczenia wychowawcze. Wniosek złożymy tylko przez internet – informuje „Rzeczpospolita”.

Świadczenie „500 plus” – według doniesień prasy – od nowego roku będzie przelewane na konto. Nie będzie wypłacane gotówką ani przekazem pocztowym. Programem ma się zająć Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie – jak do tej pory – samorządy. Po za tym, nie będzie trzeba składać wniosku o „500 plus” co roku, ma się odnawiać na kolejny okres zasiłkowy.

Według „Rzeczpospolitej”, zapowiedziano też wypłatę świadczeń wychowawczych w pełnej wysokości tym osobom, które do tej pory były pozbawione tego świadczenia lub pobierały je w obniżonej wysokości ze względu na przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Będzie to miało miejsce w sytuacji gdy jeden lub więcej członków rodziny mieszka czy pracuje za granicą. „500 plus” będzie się należało, kiedy np. matka razem z dziećmi mieszka w Polsce, a  ojciec pracuje za granicą. W takiej sytuacji jednak zasiłki z państwa, w którym mieszka ojciec, będą pomniejszane o kwotę świadczenia wychowawczego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl