4 mln na premie dla pracowników ZUS-u

Ponad 4 mln złotych zostanie rozdzielone na premie dla urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak napisał jeden z dzienników, Prezes ZUS-u Zbigniew Derdziuk otrzymał od rządu zielone światło w tej sprawie.

Oznacza to, że przeciętny pracownik ZUS, otrzyma 91 zł pensji więcej. Wcześniej koalicja PO-PSL emerytom w ramach waloryzacji podwyższyła świadczenie jedynie o 29 zł.

Poseł Andrzej Romanek, członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych, mówi, że to pokazuje jak rząd traktuje przeciętnego obywatela.

– Gdy patrzymy na rządy PO, widzimy, że oni traktują Polaków w sposób równy i równiejszy. Niektórym dają ogromne pieniądze, a niektórym po prostu każą stać w kilometrowych kolejkach i każą żyć za tą minimalną, głodową pensję emerytalną. To pokazuje też, że PO dzieli Polaków na dwie kategorie: tych, którym ma się żyć lepiej i tym, którzy mają cierpieć biedę. Tak w Polsce funkcjonować się absolutnie nie da. Czas na zmiany – po to, aby Polakom w Polsce zaczęło żyć się dobrze i aby Polacy wreszcie byli traktowani prawidłowo – zaznacza polityk.

Najniższa emerytura wynosi dziś w Polsce 830 zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl