32. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Dziś drugi dzień 32. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.  W sali  ojca Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze pielgrzymi wysłuchają świadectwa Lecha Dokowicza, reżysera i dokumentalisty.

Przewidziano również prelekcję ks. Przemysława Drąga, dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Z kolei o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie sprawowana będzie Msza św. Przewodniczył jej będzie ks. bp Jan Piotrowski, biskup diecezjalny kielecki.

Podczas Eucharystii nastąpi m.in. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Chcemy na nowo zawierzyć Nasze rodziny Jasnogórskiej Pani – podkreśla ks. Przemysław Drąg.

– Chcemy polecić wszystkie rodziny – dzieci, dorosłych i starszych – jej opiece. Aby w tym nowym roku pracy duszpasterskiej i wychowawczej wszyscy mogli odnaleźć sens swojego życia, aby mogli cieszyć się swoimi relacjami, aby w tym roku wielkiego miłosierdzia każdy nauczył się jak przebaczać, jak cieszyć się powrotem, jak odkrywać Boga w swoim życiu – mówi ks. Przemysław Drąg.

32. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, na Jasną Górę przybyła wczoraj. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP-u.

W Sali o. Augustyna Kordeckiego odbył się również koncert jednego z zespołów. Zwieńczeniem dnia był Apel Jasnogórski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl