W WSKSiM odbędzie się dziś ogólnopolska konferencja pro-life

Dziś o godz. 14 w auli Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpocznie się ogólnopolska konferencja pro-life pod hasłem: „Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg”.

Konferencję otworzy o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja i Rektor Założyciel WSKSiM.

Jednym z prelegentów będzie Antonio Gaspari, który wygłosi wykład pt.: Media w służbie życia. Antonio Gaspari jest włoskim dziennikarzem i dyrektorem Międzynarodowej Agencji Prasowej „Zenit”, współpracuje z Biurem Prasowym Stolicy Apostolskiej, jest także m.in. autorem ponad dwudziestu książek, w tym publikacji pt.: „Cyklon o imieniu Franciszek”. Warto zaznaczyć, że  agencja „Zenit”, jedna z ważniejszych w środowisku Kościoła, zainteresowała się problem walki TV Trwam o miejsce na multipleksie, sytuacją dyskryminacji katolików oraz działaniem przeciw demokracji w Polsce.

Podczas konferencji głos zabierze również prof. Bogdan Chazan. Będzie mówił o ochronie życia poczętego w polskiej służbie zdrowia. Wykłady wygłoszą także: Agnieszka Niewińska (Co ma gender do aborcji?), Ewa Rejman (Kształtowanie postawy pro-life wśród młodzieży) oraz dr inż. Antoni Zięba (Aktualne zadania polskich obrońców życia).

Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM, powiedziała, że uczelnia od początku swojego istnienia wpisuje się w nurt cywilizacji życia.

– Dosyć często organizujemy w naszej uczelni konferencje pro-life, dlatego że jesteśmy za życiem, nie wstydzimy się tego. Uczestniczymy także w marszach dla życia i rodziny, mówimy o tym bardzo często. Tym razem z inicjatywą zorganizowania takiej konferencji wyszli studenci z ruchu obrony życia, który działa w naszej uczelni i z samorządu studenckiego – powiedziała Katarzyna Cegielska.

Konferencja adresowana jest do tych, którzy chcą walczyć z cywilizacją śmierci. Do tych, którzy mają tyle siły, aby stawić czoła lewicowym ideologiom – powiedział Piotr Zajączkowski, przewodniczący samorządu studenckiego.

– Wiem, że środowisko jest uświadomione, wie że aborcja jest złym czynem moralnie itd., ale może chodzi o to przede wszystkim, żebyśmy dostali silny argument do rozmowy, żebyśmy wiedzieli, jakimi argumentami rozmawiać z tymi ludźmi, którzy mówią, że aborcja jest dobra, że in vitro jest dobre, że naginanie ludzkiego życia do granic nie Boskich, a ludzkich jest prawidłowe – powiedział Piotr Zajączkowski.

 – To nie jest tak, że Kościół jest za obroną życia i nic więcej, ale że to są naprawdę różne osoby. Są to zarówno studenci, dziennikarze, jak i lekarze – dodał Dominik Cwikła z Ruchu Obrony Życia.

Po zakończeniu konferencji sprawowana będzie Eucharystia.

PLAN KONFERENCJI:

14:00 Otwarcie o. dr Tadeusz Rydzyk – Rektor Założyciel

14:20 prof. Bogdan Chazan – Ochrona życia poczętego w polskiej służbie zdrowia

15:00 Agnieszka Niewińska – Co ma gender do aborcji?

15:40 Przerwa

16:00 Antonio Gaspari – Media w służbie życia

16:40 Ewa Rejman – Kształtowanie postawy pro-life wśród młodzieży

17.20 dr inż. Antoni Zięba – Aktualne zadania polskich obrońców życia

18:00 Dyskusja

18:20 Zakończenie

18:30 Msza święta

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj