Demonstracje w obronie tradycyjnej rodziny we Francji

Demonstracje w obronie tradycyjnej rodziny odbyły się w wielu miastach Francji, m.in. w Wersalu pod Paryżem czy Montpellier na południu kraju.

Manifestacje w Wersalu zwołano pod hasłem „Manifestacja dla wszystkich”, nawiązującym do flagowego projektu społecznego prezydenta Francois Hollande’a – ustawy „Małżeństwa dla wszystkich”, o tzw. małżeństwach homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci. Przypomnijmy, ustawa weszła w życie 18 maja po czterech miesiącach zaciętej batalii parlamentarnej.

W Wersalu wśród uczestników pochodu widać było wielu deputowanych prawicy. „Atakowanie rodziny = społeczeństwo w niebezpieczeństwie” – głosiło hasło na niesionym przez nich transparencie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl