Francja wyśle do Iraku trzy myśliwce

Trwa wojna z Państwem Islamskim. Koalicja przeciw dżihadystom zwiększa siły. Francja zapowiedziała, że do walki z islamistami wyśle trzy dodatkowe myśliwce typu Rafale oraz okręt wojenny wyposażony w działa przeciwlotnicze – poinformowały sztaby marynarki i sił lotniczych.

Samoloty zostaną skierowane do bazy sił powietrznych Francji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tym sposobem liczba francuskich myśliwców wysłanych do walki z islamistami zwiększy się do dziewięciu.

Siły koalicyjne, kierowane przez Stany Zjednoczone, prowadzą ataki lotnicze, by powstrzymać ofensywę dżihadystów z organizacji Państwo Islamskie; w ostatnich miesiącach islamiści przejęli znaczne obszary obu krajów.

W misji w Iraku uczestniczą Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania. W Syrii bombardowania prowadzą Stany Zjednoczone w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu i Jordanii.

W odpowiedzi na poczynania Państwa Islamskiego w tureckim parlamencie odbędzie się dziś zamknięta debata na temat zagrożeń ze strony Państwa Islamskiego. Natomiast w Strasburgu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zabierze głos m.in. w sprawie ochrony chrześcijan i innych wspólnot religijnych prześladowanych i brutalnie mordowanych przez  dżihadystów.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl