Mary Wagner przybędzie dziś do Polski

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner z wizytą w Polsce. Dziś po południu przyleci do naszego kraju. W czasie ponad dwutygodniowego pobytu Mary Wagner da swoje świadectwo podczas 26 otwartych spotkań i 20 mniejszych nieoficjalnych.

Odwiedzi wiele miast  między innymi Warszawę, Kraków, Rzeszów a także Toruń. Będzie gościem Radia Maryja, TV Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

38-letnia kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner spędziła w więzieniu blisko dwa lata. Była oskarżona o naruszanie “stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto, gdzie dokonuje się tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci na żądanie. Modliła się tam i próbowała przekonywać kobiety, do zaniechania tzw. aborcji. Przypłaciła to więzieniem.

– Przez wiele lat pikietowała, modliła się pod klinikami aborcyjnymi w Kanadzie i za to, że przeszkadzała przemysłowi aborcyjnemu w mordowaniu dzieci została kilkakrotnie skazana na więzienie. Ostatnio przesiedziała 23 miesiące tylko za to, że odmawiała różaniec (będąc pod klinikami) i wręczała białe róże kobietom, które stały w klinikach w kolejce do aborcji. Wiele z tych kobiet zrezygnowało (po rozmowie z Mary Wagner) z dokonania aborcji – powiedział Jacek Kotula z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Spotkanie z Mary Wagner w Toruniu odbędzie się 7 października. Tego dnia będzie ona gościła w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Będzie także gościem programu „Rozmowy Niedokończone” w  TV Trwam i Radiu Maryja.

– Spotkamy się z bardzo dużą ilością młodzieży, studentów WSKSiM. To będzie też spotkanie otwarte dla mieszkańców tego miasta dlatego zapraszamy tam wszystkich. To będzie spotkanie jedno z dłuższych ponieważ będzie trwało dwie godziny. Będzie można zadać jej wiele ciekawych pytań – powiedział Jacek Kotula z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

W związku z przyjazdem do Polski obrończyni życia, na stronie CitizenGo można podpisać specjalny list wdzięczności za jej postawę.  Akcja trwa do 7 października. Po tym terminie listy zostaną wydrukowane i przekazane Mary Wagner.

 

 

TV Trwam News

 

 

 

drukuj