Mary Wagner aresztowana

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia, najprawdopodobniej spędzi święta w więzieniu. Wczoraj została aresztowana. Oskarżono ją m.in. o utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej.

Mary Wagner poszła do kliniki aborcyjnej w Toronto, aby porozmawiać z kobietami, które na dzień przed Wigilią Narodzenia Pańskiego miały wyznaczony termin zabicia nienarodzonego dzieci. Chciała ocalić chociaż kilkoro dzieci. O aresztowaniu Mary poinformowała jej matka w rozmowie z polskim obrońcą życia Jackiem Kotulą.

– To smuta wiadomość. Tam kliniki aborcyjne pracują cały czas, tam nie ma świąt, tam nie ma wolnego, tam cały czas są zabijane niewinne dzieci. Mary nie mogła na to patrzeć i od jakiegoś czasu chodziła do klinik, modliła się i nawracała dziewczyny, namawiała do tego, by nie zabijały swoich dzieci. Wczoraj została aresztowana. Jestem w kontakcie mailowych z rodzicami Mary Wagner. Prosili nas Polaków o modlitwę za nią, o to, by przy stole wigilijnym pomodlić się i być razem z Mary ponieważ będą to kolejne święta, które spędzi więzieniu – powiedział Jacek Kotula.

Mary Wagner za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi była już wcześniej więziona przez ponad 2 lata. Świadectwem swojego życia podzieliła się z nami podczas październikowej wizyty w Polsce.

RIRM

drukuj