fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Mary Wagner wychodzi na wolność

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia wyjdzie dzisiaj na wolność. Kanadyjka została aresztowana pod koniec zeszłego roku za to, że mimo zakazu weszła do jednego z ośrodków aborcyjnych; wręczając matkom róże, przekazywała informacje, gdzie mogą szukać pomocy, oraz prosiła, aby nie zabijały swoich dzieci.

Jest to także sukces protestujących pod siedzibą kanadyjskiej ambasady w Warszawie polskich obrońców życia – podkreśla Jacek Kotula, obrońca życia, szef fundacji PRO – Prawo do Życia na Podkarpaciu

Mary Wagner wychodzi na wolność po siedmiu miesiącach więzienia. W czerwcu sąd orzekł, że będzie siedziała dziesięć miesięcy, a jednak tak po przeliczali to wszystko, że wychodzi już teraz. Wcześniej siedziała prawie dwa lata. Teraz jest recydywa. Myślę, że nacisk Polaków, Kanadyjczyków, nasze działania i modlitwy spowodowały, że pomimo że ma taki sam zarzut i powinna być skazana na jeszcze więcej – ona siedziała mniej – wskazuje Jacek Kotula.

Po wyjściu z zakładu karnego będzie się modlić w kościele Najdroższej Krwi w Toronto, a następnie weźmie udział we Mszy Świętej dziękczynnej.

Podobnie do Mary Wagner, o prawo do życia poczętych dzieci od kilkudziesięciu lat w Kanadzie walczy Linda Gibbons. W ciągu ostatnich dwudziestu lat ponad dziesięć spędziła w więzieniach. Jacek Kotula chce zaprosić do Polski obie kanadyjki. Ma nadzieję, że odwiedzą nasz kraj już we wrześniu.

RIRM

drukuj