Mary Wagner wychodzi na wolność

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia wyjdzie dzisiaj na wolność. Kanadyjka została aresztowana pod koniec zeszłego roku za to, że mimo zakazu weszła do jednego z ośrodków aborcyjnych; wręczając matkom róże, przekazywała informacje, gdzie mogą szukać pomocy, oraz prosiła, aby nie zabijały swoich dzieci.

Jest to także sukces protestujących pod siedzibą kanadyjskiej ambasady w Warszawie polskich obrońców życia – podkreśla Jacek Kotula, obrońca życia, szef fundacji PRO – Prawo do Życia na Podkarpaciu

Mary Wagner wychodzi na wolność po siedmiu miesiącach więzienia. W czerwcu sąd orzekł, że będzie siedziała dziesięć miesięcy, a jednak tak po przeliczali to wszystko, że wychodzi już teraz. Wcześniej siedziała prawie dwa lata. Teraz jest recydywa. Myślę, że nacisk Polaków, Kanadyjczyków, nasze działania i modlitwy spowodowały, że pomimo że ma taki sam zarzut i powinna być skazana na jeszcze więcej – ona siedziała mniej – wskazuje Jacek Kotula.

Po wyjściu z zakładu karnego będzie się modlić w kościele Najdroższej Krwi w Toronto, a następnie weźmie udział we Mszy Świętej dziękczynnej.

Podobnie do Mary Wagner, o prawo do życia poczętych dzieci od kilkudziesięciu lat w Kanadzie walczy Linda Gibbons. W ciągu ostatnich dwudziestu lat ponad dziesięć spędziła w więzieniach. Jacek Kotula chce zaprosić do Polski obie kanadyjki. Ma nadzieję, że odwiedzą nasz kraj już we wrześniu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl