fot. pixabay.com

W sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się nabożeństwo w intencji rodzin i obrony życia poczętego

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się dziś nabożeństwo w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Właśnie mija 16. rocznica takich spotkań. Tematem wydarzenia jest: „Kościół zawsze czcił i wychwalał św. Józefa, uciekając się do niego w największych potrzebach i niebezpieczeństwach”. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TV Trwam i Radio Maryja.

O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo w kaplicy św. Józefa. Następnie odbędzie się konferencja, a po niej sprawowana będzie  Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Łukasza Buzuna, biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej.

Kustosz kaliskiego sanktuarium ks. prałat Jacek Plota podkreśla, że dzisiejsze spotkanie ma przygotować wiernych do uroczystości, które odbędą się 2 lipca. W przypadającą wówczas 150. rocznicę zawierzenia Kościoła Powszechnego św. Józefowi przez Papieża Piusa IX – zostanie dokonany Akt Zawierzenia naszego kraju i Kościoła w Polsce Opiekunowi Chrystusa.

– Spotkanie teraz będzie taką zapowiedzią miesięcznego czuwania modlitewnego. Będą się włączać wierni w Sanktuarium na miejscu, ale też myślimy o nowennie 9-dniowej. Niektóre wspólnoty podjęły też 30-dniowe nabożeństwo do św. Józefa w tej intencji, właśnie zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce św. Józefowi, które będzie miało miejsce 2 lipca – dodaje kustosz.

Nabożeństwo oraz Mszę Św. z Narodowego Sanktuarium pw. św. Józefa w Kaliszu będą transmitowały Radio Maryja oraz Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj