fot. sxc.hu

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje postępowanie ws. gróźb karalnych pozbawienia życia ministra zdrowia Ł. Szumowskiego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje postępowanie w sprawie gróźb karalnych pozbawienia życia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Informację potwierdził rzecznik prokuratury.

Podstawą wszczęcia postępowania była wiadomość przesłana za pośrednictwem poczty elektronicznej do Kancelarii Ministerstwa Zdrowia. Jak donosiła rozgłośnia RMF FM, pod adresem Łukasza Szumowskiego już wcześniej kierowane były groźby. Chodzi o wiadomości, w których ktoś grozi mu śmiercią i użyciem broni, a które są przesyłane zarówno na służbową skrzynkę ministra, jak i na prywatny numer telefonu.

Zdaniem posła Arkadiusza Mularczyka, ataki na ministra mogą być efektem negatywnej atmosfery, jaką udało się wytworzyć.

– Działania rządu, w konsekwencji wsparcie dla przedsiębiorców – to wszystko mimo wielkich turbulencji i problemów jest jednak wyrazem pewnej skuteczności działań rządu w tej trudnej sytuacji i myślę, że to też rodzi dużą frustrację różnych środowisk opozycyjnych. Także widzimy całą masę krążących różnego rodzaju tzw. fake newsów, różnych teorii spiskowych, które podają sobie ludzie na portalach społecznościowych, na komunikatorach, gdzie widzimy różne teorie spiskowe, podważanie zaufania do rządu, do ministrów, do premiera. Nie mam żadnych wątpliwości, że za tym stoi nie tylko opozycja, ale także być może obce kraje – powiedział Arkadiusz Mularczyk.

Jeszcze dziś wieczorem Sejm ma zagłosować nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia, zgłoszonym przez Koalicję Obywatelską.

We wtorek sejmowa komisja zdrowia zaopiniowała wniosek negatywnie.

Opozycja domaga się dymisji polityka, bo – jak twierdzi – nadzorowany przez niego resort nie sprawdził się w dobie epidemii koronawirusa.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj