fot. https://www.facebook.com/SanktuariumSwietegoJozefa

II Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

26 sierpnia w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpoczyna się II Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. W programie dwudniowego wydarzenia znajduje się konferencja poświęcona św. Józefowi, zwiedzanie Kalisza, wieczorne czuwanie przed obrazem Świętej Rodziny, a także koncert organowy.

Spotkanie zakończy w sobotę Msza święta, podczas której zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Akcji Katolickiej św. Józefowi.

O inicjatywie pielgrzymowania do kaliskiego Sanktuarium mówi Robert Lis,  prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Inicjatywa zrodziła się rok temu, kiedy trwał Nadzwyczajny Rok św. Józefa i na Radzie Ogólnej Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej powstał taki pomysł. (…) Na pewno to była cicha interwencja świętego Józefa. W tamtym roku odbyła się I Ogólnopolska Pielgrzymka. Przyjechało wielu przedstawicieli Akcji Katolickiej z różnych diecezji. W tym roku to kontynuujemy i spotykamy się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia u świętego Józefa w Narodowym Sanktuarium w Polsce – mówi kapłan.

Pielgrzymi chcą zawierzać św. Józefowi rodziny, ojczyznę, a także prosić o pokój na świecie.

Organizatorem pielgrzymki jest Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej oraz Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl