XII pielgrzymka WSKSiM do św. Józefa w Kaliszu

Wspólnota akademicka WSKSiM w Toruniu po raz 12. pielgrzymowała w czwartek do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Modlitewne spotkanie przebiegało pod hasłem: „W odkrywaniu piękna małżeństwa i rodziny”. Rozpoczęło je nabożeństwo za rodziny i w intencji obrony życia.

Następnie absolwenci WSKSiM podzielili się ze zgromadzonymi swoimi świadectwami. Centralnym punktem uroczystości była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej.

Zwracając się do pielgrzymów ks. Biskup zaznaczył, że Pan Bóg posyła także dziś każdego Chrześcijanina do głoszenia Dobrej Nowiny.

-Pan Bóg posyła. Wiecie dlaczego warto o tym pamiętać? Dlatego, że to jest historia nadziei. Bo co, dzisiaj powiemy sobie, że Pan Bóg przestał, dzisiaj nie ma takich posłańców? Nasze pokolenie XXI wiek. Dzisiaj też Pan Bóg posyła, pamięta i wzbudza proroków, daje im siłę. To jest historia nadziei. Warto i trzeba pamiętać, żeby nie stracić ducha. Każdy z nas, każdy chrześcijan i uczeń Jezusa jest posłany, aby głosić Dobrą Nowinę – powiedział ks. bp Piotr Turzyński.

Na zakończenie Eucharystii nastąpił akt zawierzenia środowiska akademickiego toruńskiej uczelni św. Józefowi. Następnie słowo do zgromadzonych skierował jeszcze m.in. rektor założyciel WSKSiM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Wczoraj spotkałem się z pierwszym rokiem i mówię co za typy. Pozytywne.  Bardzo sympatyczni ludzie z różnych stron Polski i świata. Mówię „Młodzi ludzie. Jesteście, ładnie wyglądacie. Serca na pewno też ładne”. Patrzę, tu z Anglii, tam z Niemiec, Kanady, Norwegii, Danii, Wenezueli. Z różnych stron świata jesteście. Słuchajcie, jesteście piękni, ale życzę Wam, żebyście stawali się wielkimi – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dla studentów pielgrzymka do Kalisza to duchowe przygotowanie do nowego roku akademickiego. O swoim przeżywaniu tego czasu mówił Krystian Lachor, student drugiego roku dziennikarstwa.

– Wydaje mi się, że jest to potrzebne dla każdego człowieka, ponieważ każdy człowiek rozpoczynając pewien etap w swoim życiu powinien mieć taki czas, gdzie wyjeżdża na taką pustynię. Dla mnie jest nią właśnie sanktuarium, w którym oddaję się w opiekę Panu Bogu, Maryi i św. Józefowi, aby oni przez ten cały czas mnie prowadzili. Mam nadzieję, że taki czas modlitwy, rozważań będzie dla mnie czasem, który wprowadzi mnie w następny rok akademicki – podkreślił student.

Transmisję z pielgrzymki znajdą Państwo [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj