[TYLKO U NAS] M. Wąsik: Za rządów PO-PSL wielkie „ośmiornice” VAT-owskie wyłudzały od państwa ten podatek pod pozorami różnych dziwnych transakcji finansowych

Za czasów POPSL wielkie „ośmiornice” VATowskie zaczęły funkcjonować i wyłudzać od państwa ten podatek pod pozorami różnych dziwnych transakcji finansowych mówił Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Zbliżające się wielkimi krokami wybory parlamentarne to dobra okazja, aby podsumować ostatnie cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości, w tym kwestii związanej z funkcjonowaniem służb w Polsce. Dzięki ich pracy udało się w tym czasie wykryć wiele różnego rodzaju afer, w efekcie czego doprowadziło to do wzmocnienia finansowego naszego państwa.

Można powiedzieć, że wszystkie wielkie programy społeczne, które Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło, zostały w dużej części sfinansowane właśnie dzięki ukróceniu złodziejstwa, szczególnie podatkowego. Kiedy wprowadziliśmy program 500 plus, wiedzieliśmy o tym, że w Polsce są ogromne rezerwy finansowe w postaci luki VATowskiej, czyli tej części podatku należnego państwu, który płacimy my wszyscy – powiedział Maciej Wąsik.

Ten podatek powinien trafiać do państwa, bo jest on od towarów i usług. Za czasów POPSL natomiast wielkie „ośmiornice” VATowskie zaczęły funkcjonować i wyłudzać od państwa ten podatek pod pozorami różnych dziwnych transakcji finansowych, gdzie występowano o zwrot należnego podatku VAT – podkreślił gość Radia Maryja.

Jak dodał, firmy nagle znikały, rozpływały się w powietrzu i rząd PiS zaczął z tym niebezpiecznym procederem skutecznie walczyć.

Zaczęliśmy walczyć od początku, kiedy przejęliśmy władzę. Przypomnę tylko taki moment, że w 2014 roku, gdy Jarosław Kaczyński ogłosił nasz program wyborczy, chodzi o 500 plus, to ówczesny premier Donald Tusk, poproszony o skomentowanie, powiedział, że to jest świetny program. Tyle tylko, że nikt nie wiedział, gdzie są zakopane pieniądze na ten program. My te pieniądze znaleźliśmy, mówiąc językiem Donalda Tuska „odkopaliśmy je” – zwrócił uwagę sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Całość rozmowy z Maciejem Wąsikiem w programie „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj