fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. J. Brudziński: Politycy koalicji PO-PSL zlikwidowali 400 posterunków policji w całej Polsce

Podczas ośmiu lat rządów politycy koalicji PO-PSL zlikwidowali 400 z 800 posterunków policji w całym kraju (…). Wszyscy obywatel Polski mają prawo do bezpieczeństwa nie tylko ci, którzy żyją w dużych miastach – powiedział w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

W poniedziałek odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie [czytaj więcej]. Obecnie trwa proces odtwarzania posterunków policji, który rozpoczął się po wygranych wyborach Zjednoczonej Prawicy. Przez 8 lat rządów PO-PSL zwijano posterunki w różnych zakątkach naszej Ojczyny.

– Na 800 stojących posterunków w skali całego kraju, nasi poprzednicy zlikwidowali 400. Za nami uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Policji Powiatowej w Świdwinie. Bardzo ważne i charakterystyczne jest to, że komenda powstaje na terenie powiatu, który w zamierzeniu naszych poprzedników, był Polską B. Ich pomysłem był rozwój Polski poprzez system polaryzacyjno – dyfuzyjny, czyli chcieli kumulować środki w dużych aglomeracjach. Sprowadzano je do ośmiu, czyli takie miasta, jak: Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Koszalin już do tego systemu się nie kwalifikowały. Aglomeracje miały się gwałtownie bogacić, następnie poprzez dyfuzję, środki chciano przeznaczyć na tereny, takie jak ten, w którym dzisiaj miała miejsce uroczystość – wskazał minister spraw wewnętrznych i administracji.

Bezpieczeństwo ma obejmować swoim zasięgiem całą Polskę, a nie tylko największe miasta.           

– Mieszkańcy takich miejscowości jak Dygowo, Ostrowice, Dobra Nowogardzka, w których odtworzyliśmy posterunki policji, mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa, jak mieszkańcy Poznania, Wrocławia, Warszawy czy Gdańska. Wszyscy Polacy mają prawo do tej samej godności i bezpieczeństwa. Na Pomorzu Zachodnim przywróciliśmy sześć posterunków. Nowe komendy powstają w Białogardzie i Świdwinie (…). Takie działania podejmujemy w całej Polsce, nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale także w pozostałych częściach kraju. Jesteśmy w roku wyjątkowym, ponieważ jest to 100-lecie polskiej policji. W związku z tym odtworzyliśmy już 101 posterunków – mówił Joachim Brudziński.

Nowe wyposażenie policji to efekt programu modernizacji służb mundurowych – zaznaczył szef MSWiA [więcej tutaj] https://www.radiomaryja.pl/informacje/j-brudzinski-9-mld-zl-na-program-modernizacji-sluzb-mundurowych-to-jest-konkret/

– Jest to zasługa mojego poprzednika pana Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, który rozpoczął ten program (…). Dzięki życzliwości premiera Mateusza Morawieckiego, mogłem podpisać pierwszy tak duży program, jeżeli chodzi o modernizację floty śmigłowców polskiej policji. Kiedy obejmowaliśmy rządy najstarszy śmigłowiec w polskiej policji miał 47 lat. Nigdy policja nie otrzymała nowego śmigłowca, był to zawsze używany sprzęt kupowany np. z wojska. Dzisiaj do polskiej policji trafiły już trzy nowe Black Hawki (…). Na nowe wyposażenie składa się także flota samochodowa, nowe mundury, sprzęt, podobną pomoc otrzymała także Ochotnicza Straż Pożarna – gość poniedziałkowych ,,Aktualności dnia”

Cała rozmowa z Joachimem Brudzińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji w poniedziałkowych ,,Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj