fot. PAP/Marcin Bielecki

Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę

W Świdwinie w województwie zachodniopomorskim wmurowano dziś akt erekcyjny pod budowę komendy policji. W uroczystości wzięli udział m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński oraz wiceszef resortu Paweł Szeferenaker.

W swoim wystąpieniu minister Joachim Brudziński wskazywał, że rząd PiS nie chce być odwrócony tyłem do Polski popegeerowskiej, do Polski pozametropolitalnej.

– Bezpieczeństwo obywateli jest taką samą wartością przysługującą każdemu. Nieważne, czy ktoś mieszka na terenach popegeerowskich, na terenie powiatu świdwińskiego, powiatu białogardzkiego, kołobrzeskiego, ma takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa. Cieszy, że to poczucie jest dzisiaj tak wysokie dzięki waszemu zaangażowaniu, panie i panowie funkcjonariusze polskiej policji. Cieszy, że Polacy czują się tak bezpiecznie – podkreślił Joachim Brudziński.

Minister przypomniał też, że na Pomorzu otwarto już sześć nowych posterunków policji.

Nowa komenda powstaje w Świdwinie przy ul. Królowej Jadwigi. Ma być gotowa w 2021 r. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to ok. 27 mln zł. Budynek główny będzie dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem. Jego bryła tworzyć ma literę „U”.

RIRM

drukuj