fot. PAP/Tomasz Gzell

Policja zatrzymała dwie osoby ws. nieprawidłowości reprywatyzacji przy ul. Skaryszewskiej 11

Na polecenie prokuratora, policja dziś rano zatrzymała dwie osoby ws. nieprawidłowości reprywatyzacji przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie. Poinformowała o tym rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Zatrzymani to: Tomasz Sz., który w 2015 r. uzyskał prawo użytkowania wieczystego do tej nieruchomości oraz radca prawny Przemysław S., który w toku postępowania był kuratorem rzekomo nieobecnych trzech osób.

W Prokuraturze Okręgowej WarszawaPraga zatrzymani mają usłyszeć zarzuty dot. oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości.

Komisja weryfikacyjna zajmowała się Skaryszewską 11 w styczniu br. Wbrew temu, co twierdzi Platforma Obywatelska i Hanna Gronkiewicz-Waltz, komisja obnaża złodziejskie mechanizmy reprywatyzacyjnepowiedział, odnosząc się do zatrzymań, poseł Jan Mosiński, członek komisji ds. warszawskich reprywatyzacji.

– Przypomnijmy w skrócie, że Skaryszewską 11 zwrócono w warszawskim ratuszu. W roku 2015 r. przyznano Tomaszowi Sz. prawo użytkowania wieczystego, dzięki działaniom takich osób, jak pani Gertruda J.-F. czy Jakub R. To oni – jak zeznawał jeden ze świadków przy Skaryszewskiej 11 – kazali przyznawać po 300 decyzji rocznie, o czym wiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz . To są słowa jednej ze świadków w radzie pani Wójcik, urzędniczki warszawskiego ratusza. Innymi słowy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewne wiedziała o Skaryszewskiej 11. Tak samo, jak wiedziała o wielu innych złych decyzjach niezgodnych z prawem przy zwrotach nieruchomości warszawskich – powiedział Jan Mosiński.

Szkoda, jaką na skutek przestępstwa poniósł Skarb Państwa i spadkobiercy, to ponad 745 tys. zł.

Za przestępstwo zarzucane podejrzanym mężczyznom grozi od roku do 10 lat więzienia.

RIRM

drukuj