fot. https://twitter.com/Lubuska_Policja

Lubuskie: Poszukiwany czterema listami gończymi wpadł podczas zakupów

W Drezdenku (Lubuskie) w ręce policjantów wpadł 46-latek poszukiwany czterema listami gończymi do odbycia kary za liczne kradzieże. Zatrzymał go policjant będący po służbie, kiedy był na zakupach – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Policjantem jest się nie tylko podczas służby, co dowiódł funkcjonariusz z wydziału kryminalnego komisariatu w Drezdenku” – zaznaczył Marcin Maludy.

Dodał, że zatrzymany 46-latek przez kilka miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz, zgodnie z wyrokiem sądu spędzi trzy lata i cztery miesiące w więzieniu.

Do tej sytuacji doszło w minioną sobotę (7 sierpnia br.). Policjant podczas zakupów zauważył w sklepie mężczyznę, który wydał mu się znajomy. Po krótkiej chwili skojarzył, że jest on poszukiwany za kradzieże. Zawiadomił kolegów po fachu i obserwował podejrzanego.

Po zrobieniu zakupów policjant spostrzegł, że 46-latek wyszedł ze sklepu i kieruje się w stronę taksówki. Bez wahania podbiegł do pojazdu i wyciągnął z niego poszukiwanego mężczyznę. Po przyjeździe patrolu przekazał go w ręce mundurowych.

PAP

drukuj