fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: Policja ze Złotowa przejęła prawie 3,5 tony liści tytoniu

Policjanci ze Złotowa (Wielkopolskie) przejęli 3,5 tony liści tytoniu, które w swoim samochodzie przewoził 33-letni mieszkaniec Torunia. Mężczyzna został zatrzymany, grożą mu trzy lata więzienia.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie podkom. Maciej Forecki poinformował, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy.

Jak podał, w ostatnich dniach w okolicach miejscowości Czajcze w gminie Krajenka policjanci ze złotowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym oplem. Byli przekonani, że auto jest przeładowane.

„Kierowca pojazdu oświadczył mundurowym, że przewozi kilka kartonów zboża i z pewnością waga ładunku jest prawidłowa. Dla uwiarygodnienia swojego tłumaczenia w kabinie pasażerskiej przewoził worek wypełniony żytem. Policjanci zamiast zboża ujawnili w kartonach i workach nylonowych sprasowane liście tytoniu” – podał Maciej Forecki.

Jak podkreślił, funkcjonariusze udaremnili obrót towarem, z którego szacunkowa wartość uszczupleń z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku VAT mogła wynieść około 1,5 mln złotych.

Sprawcy posiadania wyrobów tytoniowych bez wymaganych prawem znaków akcyzy grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj