fot. pixabay.com

Portugalia: policja zatrzymała liderów grupy klimatycznej, która próbowała wedrzeć się do parlamentu

Lizbońska policja zatrzymała przywódców organizacji aktywistów klimatycznych, którzy próbowali wedrzeć się do budynku Zgromadzenia Narodowego, jednoizbowego parlamentu Portugalii – podały w poniedziałek służby policyjne tego kraju.

Z informacji policji wynika, że tymczasowo zatrzymano trzech przywódców grupy, która z niedzieli na poniedziałek protestowała przed siedzibą portugalskiego parlamentu.

Organizacja Studencki Strajk Klimatyczny, która zainicjowała akcję, potwierdzając zatrzymanie aktywistów, zapowiedziała zaostrzenie protestów w całej Portugalii na rzecz walki z paliwami kopalnymi.

Potwierdziła, że w ciągu ostatniego tygodnia policja zatrzymała na terenie Portugalii 19 aktywistów klimatycznych.

Portugalscy aktywiści klimatyczni stają się coraz bardziej radykalni i coraz śmielej atakują polityków oraz urzędy publiczne. Podczas ostatnich dwóch miesięcy aktywiści klimatyczni próbowali kilkakrotnie blokować posiedzenia rządu lub spotkania z udziałem ministrów. We wrześniu dwie studentki obrzuciły jajkami wypełnionymi farbą ministra środowiska, Duarte Cordeiro.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl