fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

CBŚP i KAS rozbiły międzynarodowy gang tytoniowy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej rozbili międzynarodowy gang tytoniowy. Rzecznik CBŚP podała, że straty Skarbu Państwa oszacowano na około 200 mln złotych.

W akcji zatrzymano 25 osób oraz przejęto ponad 2 tony tytoniu,  urządzenia do produkcji i pakowania papierosów, dokumentację oraz trzy sztuki broni palnej. Funkcjonariusze na terenie sześciu województw przeszukali blisko 50 domów, mieszkań i biur.

Rzecznik CBŚP, podinspektor Iwona Jurkiewicz, poinformowała, że gang przemycał papierosy do innych krajów od 2015 roku.

– Nielegalne papierosy były produkowane w Polsce lub przemycane z Białorusi, następnie za pośrednictwem zarejestrowanych w tym celu firm transportowych, papierosy były przemycane do innych krajów. W wyniku działania zorganizowanej grupy przestępczej straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczenia należnych podatków oszacowano na około 200 mln złotych – powiedziała Iwona Jurkiewicz.

24 zatrzymanym w lubelskim wydziale Prokuratury Krajowej postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednemu kierowania nią. Usłyszeli też zarzuty przestępstw skarbowych i podatkowych.

Członek rodziny jednego z zatrzymanych ma odpowiadać za pranie brudnych pieniędzy. Zabezpieczono mienie podejrzanych w wysokości ponad 10 milionów złotych, w tym pieniądze o kwocie ponad 1 mln 300 tys. złotych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dziesięciu zatrzymanych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl