CBŚP zatrzymało członka włoskiej Camorry

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w jednej z krakowskich pizzerii członka włoskiej Camorry – podało dziś CBŚP. 52-letni Luigi B. był poszukiwany od 2013 r. Zatrzymali go polscy „łowcy cieni”, CBŚP i antyterroryści, a asystowali włoscy Carabinieri.

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz poinformowała w komunikacie, że włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe, a także wykroczenia, w których użyto broni. Był za nim wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania

Kom. Agnieszka Hamelusz przekazała, że policjanci krakowskiego CBŚP zostali zaangażowani w sprawę 52-letniego mężczyzny, poszukiwali go Carabinieri z Neapolu.

„Luigi B. uniknął zatrzymania podczas akcji neapolitańskiej policji w 2013 roku, podczas której w ręce policjantów wpadło 80 osób. Od tego momentu ukrywał się. Wcześniej, w 2006 roku uniknął śmierci podczas zasadzki zorganizowanej przez konkurencję (gangi narkotykowe) koło baru w Torre Annunziata” – wskazała rzecznik prasowy.

Agnieszka Hameliusz wyjaśniła, że Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP uzyskało informację od włoskich służb, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa w Polsce.

W związku z tym, iż jest to członek włoskiej Camorry, sprawą zajęli się funkcjonariusze CBŚP, którzy sprecyzowali miejsce pobytu Luigiego B.

Policjanci ustalili, że mężczyzna często pojawia się w jednej z krakowskich pizzerii. Tam postanowili zorganizować zasadzkę i zatrzymać 52-latka. Z Włoch przyjechali także Carabinieri, którzy asystowali polskim funkcjonariuszom w momencie zatrzymania.

Zatrzymanie – jak podała kom. Hamelusz miało bardzo dynamiczny charakter. Policjanci krakowskiego CBŚP, „łowcy cieni” wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) z Krakowa wkroczyli do pizzerii i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Teraz czeka go procedura związana z przekazaniem mężczyzny Włochom.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl