Skandaliczne nadużycia przemysłu aborcyjnego w USA

Komisja śledcza amerykańskiego Kongresu złożyła piętnaście zawiadomień o popełnieniu przestępstwa w sprawie nadużyć zbrodniczego przemysłu aborcyjnego. Sprawę opisał ,,Nasz Dziennik”.

W Stanach Zjednoczonych zabijanie dzieci poczętych przez tzw. aborcję jest legalne bez ograniczeń od lat 70., ale w kraju obowiązuje zakaz handlu ludzkimi tkankami, także pochodzącymi z tzw. aborcji. Za jego złamanie grozi kara 10 lat więzienia lub wysokie kary finansowe. Jednak w przemyśle aborcyjnym dochodzi do wielu nadużyć. Komisja śledcza amerykańskiego Kongresu złożyła 15 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa ws. nadużyć przemysłu aborcyjnego.

Ogłoszono liczący 500 stron raport dotyczący m.in. handlu tkankami dzieci abortowanych. Zarzuty dotyczą organizacji Planned Parenthood i kilku firm biotechnologicznych oraz instytucji badawczych.

Jak opisuje „Nasz Dziennik”, chodzi m.in. o przekazywanie tkanek zabitych dzieci ośrodkom badawczym, firmom biotechnologicznym i uniwersytetom, które płacą za odpowiednie przeprowadzenie tzw. aborcji.

– Od dwóch lat trwa skandal w USA odnośnie handlu częściami zamiennymi, którymi są organy dzieci poczętych zamordowanych podczas aborcji. Stało się to sprawą publiczną, ponieważ jeden młody człowiek zrobił nagrania z ukrycia i udowodnił, że Planned Parenthood sprzedaje, tak jak na szrocie: komu serduszko – proszę bardzo, komu płucko – proszę bardzo, komu mózg – proszę bardzo – informuje Ewa Kowalewska z Human Life International Polska.

Ewa Kowalewska przypomina jednocześnie, że społeczeństwo amerykańskie było poruszone, gdy sprawa wyszła na jaw. Teraz zajęli się nią kongresmeni.

– Zrobili własne badanie tematu i okazało się, że faktycznie ten handel ludzkimi organami jest w pełni rozkwitu. Złożono wiele wniosków do prokuratury. Jest jakaś szansa, że zostanie to powtrzymane, a Planned Parenthood – organizacja, która ma najwięcej placówek aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych – nie dostanie dofinansować rządowych z kieszeni podatnika – zaznacza Ewa Kowalewska.

Kongresmeni po zapoznaniu się z raportem wzywają do skutecznego mechanizmu ścigania zakazanej w USA tzw. aborcji przez częściowy poród i morderstwa dzieci, którym udało się przeżyć tzw. aborcję.

TV Trwam News/RIRM

drukuj