Premier Włoch: Nie poszliśmy na ustępstwa w sprawie celów budżetu

Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w środę w Senacie, że w rozmowach z Komisją Europejską na temat projektu budżetu jego rząd „nie poszedł na ustępstwa” w sprawie realizacji wyznaczonych celów. Tak skomentował porozumienie z KE, która zaaprobowała budżet.

Dzięki porozumieniu rządu w Rzymie z Komisją Europejską w sprawie projektu budżetu na 2019 rok nie zostanie uruchomiona wobec Włoch procedura nadmiernego deficytu. Było to możliwe dzięki temu, że włoski rząd wyraził gotowość obniżenia deficytu do 2,04 procent PKB z 2,4 procent, jaki wcześniej tam zapisano.

W wystąpieniu w Senacie szef rządu mówił: „W ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad zbliżeniem stanowisk, ale nigdy nie rezygnując z celów, które wyznaczyli nam Włosi w wyborach 4 marca”.

„Nie poszliśmy na ustępstwa w sprawie zawartości projektu budżetu” – dodał Conte.

Szef rządu potwierdził, że plan wydatków przewiduje wprowadzenie podatku od usług cyfrowych (tzw. web tax) oraz dochodu podstawowego dla najuboższych i poszukujących pracy. Dochód ten był sztandarowym hasłem Ruchu Pięciu Gwiazd w kampanii wyborczej i został zapisany w programie jego koalicji z Ligą.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl