fot. twitter.com

Policjanci CBŚP rozbili grupę handlującą narkotykami

CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wprowadzanie do obrotu narkotyków na terenie kilku województw. Podczas akcji z udziałem blisko stu policjantów i funkcjonariuszy KAS zatrzymano pięć osób i zabezpieczono m.in. 12 kg amfetaminy.

Jak poinformowało w sobotę Centralne Biuro Śledcze Policji, grupa mogła rozprowadzić różne narkotyki, m.in. kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.

Zatrzymanym prokuratura przedstawiła zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. wydał decyzje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Z ustaleń śledczych wynika, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 roku członkowie grupy rozprowadzali narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na tzw. czarny rynek trafiały różne środki odurzające i psychotropowe, m.in. amfetamina, tabletki ecstasy czy marihuana.

Działania przeprowadzono na terenie woj. zachodniopomorskiego, w gminie Barlinek, gdzie w tym samym czasie zatrzymano pięciu podejrzanych i dokonano przeszukań.

W komunikacie CBŚP przekazało, że podczas akcji funkcjonariusze znaleźli 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy oraz marihuanę i części pojazdów skradzionych w Niemczech i broń gazową wraz z amunicją. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 10 komputerów, które według policji stanowiły sieć nielegalnego kasyna internetowego.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. sześć pojazdów o szacunkowej wartości niemal 300 tys. zł oraz biżuterię.

PAP/RIRM

drukuj