fot. PAP/Marcin Kmieciński

Stołeczna policja wzywa na przesłuchania ws. zajść przed siedzibą TVP

Policjanci wzywają pierwsze osoby na przesłuchania w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą stacji TVP Info – poinformowała w niedzielę Komenda Stołeczna Policji. W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie, podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem – zapowiedziano.

Informację o wezwaniach na przesłuchania, które zostały wystawione na niedzielę na godzinę 19.00, przekazano na profilu KSP na Twitterze.

„Policjanci wzywają pierwsze osoby na przesłuchania w związku z wczorajszym wydarzeniami przed siedzibą stacji TVP Info. Wezwania zostały wystawione na dzisiaj na godzinę 19.00. W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem” – napisała KSP.

Funkcjonariusze mają przesłuchać osoby, które w sobotę brały udział akcji protestacyjnej przed TVP i w późniejszej próbie zablokowania samochodu dziennikarki tej stacji, Magdaleny Ogórek.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej asp. sztab. Mariusz Mrozek z KSP podkreślił, że nie będzie ze strony policji pobłażania dla zachowań, które w sposób karygodny wykraczają poza ramy pokojowego protestu. Poinformował także, że żaden z uczestników sobotniego protestu nie został zatrzymany. Nie wykluczył wówczas, że jeszcze w niedzielę osoby te będą wzywane do jednostek policji. Zaznaczył też, że są to osoby znane policji, które były „wielokrotnie legitymowane” przy okazji wcześniejszych protestów.

Dodał, że o postawieniu zarzutów będzie można mówić po skompletowaniu materiału dowodowego. Zaznaczył jednak, że zarzuty „na pewno się pojawią”, chociażby w związku ze stwarzaniem zagrożenia w ruchu drogowym. Nie wykluczył również postawienia zarzutów w związku z ewentualnym uszkodzeniem samochodu Magdaleny Ogórek.

KSP informowała także, że policja zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały związane z wydarzeniami przed siedzibą TVP. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej prokuraturze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl