Min. Finansów: KAS, CBŚP i SG zlikwidowały nielegalną fabrykę krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, CBŚP we Wrocławiu oraz Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę krajanki tytoniowej w powiecie trzebnickim i zabezpieczyli towar o wartości 1,6 mln zł – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Jak podał resort finansów, „funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu, 613 kg tytoniu ciętego do palenia oraz 2615 kg suszu tytoniowego”. Łączna wartość zatrzymanego towaru to 1 625 056 zł.

„Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia gospodarcze w miejscowości Wisznia Mała w powiecie trzebnickim. Wspólne działania doprowadziły do ujawnienia 613 kg tytoniu ciętego do palenia, 2615 kg suszu tytoniowego oraz maszynę do cięcia tytoniu. Na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę, który pakował worki z tytoniem do samochodu” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, dodał resort finansów, że gdyby towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,6 miliona złotych z tytułu niezapłaconych należności podatkowych. Sprawę przekazano do Prokuratury Rejonowej w Trzebicy – podało Ministerstwo Finansów.

PAP/RIRM

drukuj