Mrągowo: mieszkanka miasta zastrzelona; policja szuka zabójcy

Kobieta, której ciało odnaleziono w czwartek w Mrągowie zginęła od postrzału, w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Sprawcy zbrodni nie złapano.

Ciało kobiety z ranami postrzałowymi znaleziono w czwartek w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie. Policja i prokuratura nie podają szczegółów sprawy.

„W piątek odbyła się sekcja zwłok kobiety. Stwierdzono, że zginęła ona od ran postrzałowych, w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów. Jeden z nich był strzałem w serce” – poinformował PAP prokurator Krzysztof Stodolny. Nie podał on, z jakiej odległości, ani z jakiego rodzaju broni oddano strzały.

Od czwartku policja poszukuje konkubenta kobiety, który według śledczych jest domniemanym sprawcą zabójstwa.

„Jeśli to osoba, która jest poszukiwana oddała strzały, to broń posiadała ona nielegalnie. Konkubent zabitej kobiety nie miał pozwolenia na broń” – podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Do piątkowego południa prokuratura i policja nie podały personaliów poszukiwanego mężczyzny. W rozmowie z PAP prokurator Stodolny zastrzegł, że „takiej decyzji nie można wykluczyć”.

Śledczy nie informują także, czy poszukiwany mężczyzna może stanowić zagrożenie dla innych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl