Mogę Więcej – hasło kampanii kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi

Mogę Więcej – pod takim hasłem prowadzić będzie swoją kampanię wyborczą kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi poseł PiS Waldemar Buda. Polityk poinformował o tym w piątek na konferencji prasowej.

Swoje spotkanie z mediami Waldemar Buda zorganizował w pod jednym ze swoich bilbordów, na którym widniało hasło.

Poseł podkreślił, że hasło „Mogę Więcej” ma wiele aspektów. Według niego w Łodzi brakuje „ducha zaangażowania w sprawy publiczne, w sprawy wspólne”. Przekonywał, opierając się na badaniach socjologicznych, że łodzianie w mniejszym stopniu, niż mieszkańcy innych dużych miast angażują się w sprawy wspólne. Jak zaznaczył, to polityka miasta powinna stwarzać narzędzia do tego zaangażowania.

Waldemar Buda chce realizować swoje hasło przez włączenie łodzian w projekty, które mogą m.in. pozwolić im współrządzić miastem czy decydować o wspólnych sprawach. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta chciałby zwiększyć kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski (obecnie to 40 mln zł), doprowadzić do tego, aby w budżecie obywatelskim mogły wygrywać projekty, które są małe, ale dla wielu środowisk bardzo ważne.

Poseł zwrócił też uwagę, że Łódź należy do jednych najbardziej zadłużonych i zakorkowanych miast oraz szybko się wyludnia. Według niego ta tendencja może się odwrócić.

Waldemar Buda chciałby, aby był wybór między osobą, którą już można było poznać po czynach, czyli po tym co udało się w Łodzi zrobić i czy to jest tempo, którego mieszkańcy by sobie życzyli, czy też osobą zarówno młodą jak i doświadczoną. Polityk w swoim programie stawia zarówno na osoby starsze jak młode. Chce pomóc seniorom, a młodych zatrzymać w mieście m.in. przez stworzenie „realnych programów skierowanych do nich”.

„Chciałbym, abyśmy wszyscy i każdy z osobna mógł zrobić więcej. Stąd to hasło. Możemy zrobić więcej i lepiej, wszystkich nas na to stać” – przekonywał Waldemar Buda.

Obok kandydata Zjednoczonej Prawicy o stanowisko prezydenta Łodzi będą ubiegać się jeszcze: Krzysztof Lipczyk wspierany przez Partię Wolność i Kongres Nowej Prawicy, Urszula Niziołek-Janiak z Koalicji Tak!, biznesmen Piotr Misztal, Robert Górski popierany przez Kukiz’15, społeczniczka Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz urzędująca prezydent Hanna Zdanowska popierana m.in. przez PO, Nowoczesną, SLD, PSL.

PAP/RIRM

drukuj