Kilka tysięcy osób wzięło udział w pierwszej miejskiej wigilii w Łodzi

Kilka tysięcy osób wzięło w środę udział w zorganizowanej w Łodzi po raz pierwszy miejskiej wigilii. Na Starym Rynku zabrzmiały kolędy; były życzenia od władz miasta, wigilijne potrawy i prezenty.

Wigilia odbyła się dzięki pomocy osób z zewnątrz; miasto nie zainwestowało w nią żadnych środków, nie licząc zaangażowania pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, domów dziecka, domów pomocy społecznej, szkół i urzędów. Finansowo i rzeczowo wsparło nas około 70 organizacji pozarządowych, osób prywatnych, firm – podkreśliła dyrektor łódzkiego MOPS Małgorzata Wagner.

W trakcie spotkania jego uczestnicy mogli spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw i ciast. Wolontariusze w strojach mikołajów i śnieżynek rozdawali drobne prezenty oraz owoce i słodycze.

Miejska wigilia to nie tylko poczęstunek dla najuboższych mieszkańców, ale także miejsce integracji. Zaprosiliśmy na nią wszystkich łodzian, bez względu na status majątkowy, zachęcając, by wspólnie podzielili się opłatkiem – dodała Wagner.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl