fot. PAP/Jacek Turczyk

Kilka tysięcy osób wzięło udział w pierwszej miejskiej wigilii w Łodzi

Kilka tysięcy osób wzięło w środę udział w zorganizowanej w Łodzi po raz pierwszy miejskiej wigilii. Na Starym Rynku zabrzmiały kolędy; były życzenia od władz miasta, wigilijne potrawy i prezenty.

Wigilia odbyła się dzięki pomocy osób z zewnątrz; miasto nie zainwestowało w nią żadnych środków, nie licząc zaangażowania pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, domów dziecka, domów pomocy społecznej, szkół i urzędów. Finansowo i rzeczowo wsparło nas około 70 organizacji pozarządowych, osób prywatnych, firm – podkreśliła dyrektor łódzkiego MOPS Małgorzata Wagner.

W trakcie spotkania jego uczestnicy mogli spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw i ciast. Wolontariusze w strojach mikołajów i śnieżynek rozdawali drobne prezenty oraz owoce i słodycze.

Miejska wigilia to nie tylko poczęstunek dla najuboższych mieszkańców, ale także miejsce integracji. Zaprosiliśmy na nią wszystkich łodzian, bez względu na status majątkowy, zachęcając, by wspólnie podzielili się opłatkiem – dodała Wagner.

PAP/RIRM

drukuj