fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Łódź: KAS zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu

Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu w Łodzi.

Funkcjonariusze z łódzkiej i podlaskiej KAS zabezpieczyli ponad półtorej tony suszu tytoniowego oraz urządzenia niezbędne do jego przetwarzania.

W przypadku, gdyby zabezpieczony towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 750 tys. złotych.

Miejsce nielegalnej fabryki wytypowano w wyniku m.in. analizy danych z systemu SENT, służącego monitorowaniu drogowych przewozów towarów – mówi Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Pawlak.

Jest to system, który służy do monitorowania drogowego przewozu towarów wrażliwych, m.in. paliwa, wyroby tytoniowe i poprzez szereg kontroli, które miały miejsce za pomocą systemu SENT i informacji, które posiadaliśmy, zdołano ustalić lokalizacje nielegalnej fabryki. Oczywiście w sprawie zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe. Zatrzymane osoby to trzej mężczyźni w wieku od 31 do 42 lat. Wstępnie usłyszały zarzut posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Kara, którą można wymierzyć za takie wykroczenie, to kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu – wskazuje Agnieszka Pawlak.

Funkcjonariusze KAS nie wykluczają kolejnych zatrzymań. W 2017 r. ujawniono i zlikwidowano w całej Polsce kilkadziesiąt krajalni tytoniu i fabryk papierosów.

RIRM

drukuj