„Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939-1945)”. IPN zaprasza na spotkanie z autorem książki

W Łodzi odbędzie się dziś spotkanie z dr. Maciejem J. Mazurkiewiczem, autorem książki „Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939-1945). Studium historycznoprawne”. Na wydarzenie zaprasza Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łódzkiem.  

Spotkanie z dr. Maciejem J. Mazurkiewiczem odbędzie się dzisiaj – 14 października – o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Książka „Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim (1939–1945). Studium historycznoprawne” jest propozycją oceny teoretycznej czynów Niemiec w latach 1939–1945 w perspektywie prawa międzynarodowego. Uwzględnia koncepcję zakazu zbrodni ludobójstwa autorstwa polsko-żydowskiego prawnika Rafała Lemkina. Porządkuje też dotychczasowe ustalenia historyków, a jednocześnie aktualizuje zarzucone niegdyś badania prawnicze.

 

IPN/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl