Republikanie poparli W. Budę w wyborach na prezydenta Łodzi

Republikanie poparli kandydata Zjednoczonej Prawicy, posła PiS Waldemara Budę w wyborach na prezydenta Łodzi. W piątek szefowa Partii Republikańskiej poseł Anna Siarkowska zaapelowała o zagłosowanie na Budę, bo to jest – jak powiedziała – dobra zmiana, dobra przyszłość dla miasta.

Jak mówiła w piątek w Łodzi na spotkaniu z mediami, zna posła z prac parlamentarnych i wie, że jest to osoba „bardzo merytoryczna, uczciwa, otwarta na to, aby zajmować się sprawami obywateli”.

Cechuje go również wysoka kultura osobista” – dodała.

Poseł Anna Siarkowska podkreśliła, że zarówno Republikanów, jak i Waldemara Budę, łączy przede wszystkim troska o dobro wspólne, o dobro mieszkańców miasta, jak i kraju. Przyznała, że bardzo jej się podoba w programie kandydata Zjednoczonej Prawicy m.in. zapowiedź zmniejszenia podatków, po to, aby „przeprowadzać działania mające na celu zwiększenie inwestycji w Łodzi”.

Według niej Waldemar Buda to kandydat „z nową energią”. Poseł Anna Siarkowska jest przekonana, iż będzie to prezydent, który zapewni, że Łódź będzie miastem przyszłości, otwartym dla młodych ludzi, miastem z dużymi perspektywami, w którym młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje biznesy, studiować, rozwijać miasto. Zaapelowała o poparcie w wyborach kandydata Zjednoczonej Prawicy, bo to jest – jak powiedziała – dobra zmiana, dobra przyszłość dla Łodzi.

Warto postawić na młodych, warto postawić na nowe otwarcie” – mówiła poseł Anna Siarkowska.

Obecny na konferencji prasowej Waldemar Buda podziękował Republikanom za poparcie. Zwrócił uwagę, że od dawna współpracuje z nimi. Bardzo bliskie są mu ideały, które „Republikanie mają na swoich sztandarach”. Ma nadzieję na tę współpracę również w przyszłości, kiedy zostanie prezydentem miasta.

Nasza współpraca to jest coś więcej, niż tylko uściśnięcie dłoni. To wiele wspólnych projektów w Sejmie. To nie jest tak, jak w Koalicji Obywatelskiej, gdzie jeszcze cztery lata temu była między tymi środowiskami wielka wojna, a dziś się mówi, że są piękne ideały, które ich łączą. To jest fikcja. My bazujemy na wieloletniej współpracy. Nigdy nie konfrontowaliśmy się, zawsze współpracowaliśmy” – powiedział Waldemar Buda.

PAP/RIRM

drukuj