Szczecin: oblano czerwoną farbą biuro poselskie PiS

W Szczecinie nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą wejście do biura poselskiego posłów Prawa i Sprawiedliwości: wicemarszałka Joachima Brudzińskiego i Leszka Dobrzyńskiego. Policja poinformowała, że trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Poseł Leszek Dobrzyński nie ma wątpliwości, że ten incydent to napaść polityczna. Obecnie, policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy ataku. Pomóc w tym mają zapisy z okolicznych kamer monitoringu miejskiego.

Niestety, można powiedzieć, że w takich wydarzeniach język nienawiści, jakim posługują się Platforma Obywatelska i Nowoczesna, zbiera swoje żniwo – komentuje zajście poseł PiS Michał Dworczyk. Polityk przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy ta nienawiść przybiera realną postać.

– Mieliśmy w 2010 roku morderstwo polityczne, jedyne w III RP. Członek Prawa i Sprawiedliwości, pracownik biura poselskiego został zabity, a drugi był ciężko ranny. Do tego doprowadziła właśnie nienawiść Platformy Obywatelskiej, do tego doprowadziły ostre wypowiedzi, nieprawdziwe, krzywdzące, które podgrzewały atmosferę. Dzisiaj mamy do czynienia z podobną sytuacją – znowu całkowicie bezpodstawne oskarżenia rzucane wobec polityków PiS. Rozpalone do czerwoności przez polityków PO emocje mogą doprowadzić do tragedii. Nie jest za późno, żeby się opamiętać, do tego wzywamy polityków PO i Nowoczesnej – powiedział poseł Michał Dworczyk.

Choć to właśnie w 2010 roku w Łodzi doszło do sytuacji najpoważniejszej, ponieważ zginął człowiek, to pomniejsze ataki na biura poselskie posłów PiS zdarzają się częściej. W 2014 roku, wybito szyby oraz zniszczono tablicę informacyjną, przy siedzibie posłów tej partii w Bydgoszczy.

RIRM

drukuj